Stavebný rozvoj kúpeľov v Rajeckých Tepliciach pokračoval aj po vzniku Československa. Dôkazom tohto rozvoja je vznik viacerých moderných rekreačných objektov. K najvýznamnejším projektom realizovaným v tomto období patrila výstavba hotela Veľká Fatra, ktorý bol spoločne s ďalším ubytovacím zariadením penziónom Malá Fatra vybudovaný v roku 1937 na mieste, kde dlhé roky predtým stával drevený zájazdový hostinec. Hotel Veľká Fatra postavili v modernom funkcionalistickom slohu. Investorom výstavby bola Národná banka Slovenska v Bratislave. Spočiatku hotel Veľká Fatra slúžil na ubytovanie iba počas letnej sezóny, neskôr prešiel na celoročnú prevádzku. Hotel Veľká Fatra spoločne s menším penziónom Malá Fatra výrazne prispeli k navýšeniu kúpeľných ubytovacích kapacít kúpeľov. V obidvoch objektoch bolo pre návštevníkov k dispozícii viac než 180 lôžok. Výrazný charakteristický znak tohto hotela predstavovala rozľahlá terasa, ktorá bola obľúbeným miestom pre posedenie najmä pri letných vychádzkach.
V roku 2010 rodina Miškolciova započala významnú rekonštrukciu a prestavbu hotela. Z hotela Veľká Fatra sa touto prestavbou stal nový luxusný 5 hviezdičkový hotel Aphrodite PALACE. Zariadenie s nadštandartnými službami s dominantnou vstupnou časťou osadenou mramorovým súsoším a reštauráciou v jedinečnom štýle s unikátnou kupolou. Pribudlo aj prepojenie prechodovým krytým mostom s kúpeľným domom Aphrodite. Pri prestavbe boli použité prírodné materiály mramor, ónyx a hotel je zdobený plátkovým zlatom. Zákazníkom tak ponúka služby vysokého štandardu.
Veľkou zaujímavosťou spojenou s históriou tohto hotela je, že počas mobilizácie a eskalácie nacistického ohrozenia Československa na jeseň roku 1938 tu boli tajne nakrátko uložené české korunovačné klenoty, t.z. korunovačné klenoty českých kráľov. Jedná sa o svätováclavskú korunu, žezlo, jablko, kríž, rúcho, meč a ďalšie zlaté cennosti. Hotel ako miesto uloženia vzácnych predmetov nebol vybraný náhodne, hlavnú úlohu zohralo v prvom rade jeho umiestnenie v odľahlejšej oblasti ležiacej mimo zóny potenciálneho vojenského ohrozenia v prípade vypuknutia konfliktu. České korunovačné klenoty boli do Žiliny privezené z Národnej banky v Prahe 20. septembra 1938 na dvoch autách. Tu si ich prevzal František Koupil, prednosta filiálky Národnej banky československej v Žiline. Odtiaľ ich presunuli a následne boli tajne ukryté a prevezené do Rajeckých Teplíc. Dočasne ich uložili v hotelom trezore, ktorý sa nachádzal v priestore dnešného Cabaret Aphrodite. V roku 1938 po niekoľkých mesiacoch tajného ukrytia boli korunovačné klenoty prevezené späť do Prahy. V súčasnosti je v trezore jedinečná miestnosť vytvorená súčasnými majiteľmi kúpeľov, v ktorej sa nachádza verná umelecky vytvorená replika českých korunovačných klenotov, spoločne s obrazmi od akademického maliara Františka Blaška. Trezoru dominujú taktiež pôvodné trezorové niekoľkotonové dvere s ešte funkčným trojkľúčovým mechanizmom.